Jdi na obsah Jdi na menu
 


Triatlon PARDUBICE 2009

Závody se konaly 6.7.2009 na písáku nedaleko Bohdanče v příjemné krajině s rovinatým lesnatým terénem. Organizace perfektní, tratě dobře značeny, pořadatelská služba na výtečnou. Jediným "záporem" bylo teplo a slunečno" což moc psím kamarádům nesvědčilo a tak jsem se svým SH Bárou absolvoval závod tak trochu pro radost, abych ji neuštval. Přesto jsme skončili na "dobrém" 4. místě, tedy s bramborovou medailí což bylo i částečným úspěchem vzhledem k tomu, že se mi podařilo přehlédnout značení odbočky a zajeli jsme si asi 4km, než jsem poznal svůj omyl a museli jsme se vracet zpět. Na prvním úseku to byla tak trochu přetahovaná, kam vlastně poplavem, jelikož SH moc plavání nemilují, ale po pár metrech přetahované jsme zdárně nasadili plavací tempo a kurs. První okruh na kole jsme až na menší zavání projeli výtečně a v dobrém čase, druhé kolo jsem pak vzhledem k teplotě musel Báru brzdit aby se nepřehřála. Dík pořadatelům za umístění misek s vodou na kontrolních stanovištích. Běh pak již jen symbolicky završil naší celkem úspěšnou účast. Poděkování patří pořadatelům za velmi příjemný den a perfektní organizaci.

ZBK Pardubického kraje

PSÍ TRIATLON 2009

Disciplíny triatlonu:

100 m plavání            10 km kolo           1 km běh

Pravidla závodu:

PLAVÁNÍ – je absolvováno vždy jako první disciplína s pevným startem a cílem. Pes plave se psovodem společně na vodítku psovoda, ale nesmí se od něho vzdálit více než 3 metry. Pokud psovoda opustí na větší vzdálenost nebo zamíří ke břehu, je dvojice diskvalifikována.

JÍZDA NA KOLE – je druhou nebo třetí disciplínou soutěže a pes ji absolvuje na vodítku po pravé straně bicyklu.

BĚH – absolvuje pes společně se psovodem na vodítku jako druhou nebo třetí disciplínu soutěže podle organizačního uspořádání pořadatelem.

Při startu plavání, ukončení plavání a nasednutí na kolo, odložením kola je přípustná pomoc pomocníka s pohlídáním psa. Psovod musí sám zvládnout psa během závodu bez cizí pomoci. Psovod absolvuje trať s jedním psem, který je po celou dobu závodu ve vodě i na souši spojen s psovodem vodítkem (šňůrou) mimo změny disciplín. Pomocníci nesmí dělat úmyslně vodiče tím, že by se závodníkem i před závodníkem jeli nebo běželi. Tažení psa je zakázáno s výjimkou předcházení kolizním situacím např. při předjíždění, předbíhání, odbočování. Pomalejší musí umožnit rychlejším závodníkům plynulé předjetí předběhnutí. Druh vodítka a způsob uvázání psa je libovolný. Čas v cíli se počítá v okamžiku kdy pes i psovod překonají cílovou čáru. Nesmí se přijímat nepřiměřená pomoc, výjimkou je pouze ochrana života a zdraví účastníků.

SOUTĚŽ byla zejména z hlediska bezpečnosti dokonale zajištěna (doprovodné čluny, kontroly na obrátkách apod.) a probíhala pod veterinárním dozorem.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář