Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOGTREKING PROSEČNÉ 29km

Dogtreking BLOODY WALK.

Dne 7. července jsem se zúčastnil se svými Sibiřskými huskounkami Smajly a Bára dogtrekinku v Krkonoších. Byla to jediná disciplína kterou jsem ještě nezkusil v rámci musherského sportu. Máme něco nachozeno po horách a tak jsme se ale i pro jistotu přihlásili do turistické kategorie a to jak z důvodů stáří psů 14 a 9 let, tak  i vzhledem k počasí. Svítilo slunce, po nočním dešti bylo dusno a teplota vysoko přesahovala 20°C.  V batohu jsem nesl dostatečné zásoby vody jak pro psy tak i pro sebe a samozřejmě nějaký ten pamlsek pro povzbuzení. Již po 5 km bylo jasné že to bude pochod na hraně, protože pejsci se začínali i při pomalé chůzi přehřívat. Bohužel úvod treku byl volnou přírodou a tak jen těžko jsme hledali stín. Mapu trasy jsem dostali při prezentaci na startu a tak po krátkém výkladu jsme se mohli vyjít na trasu. Domluvil jsem se s pořadateli, že pokud to čas a kondice psů v horku dovolí, na otočce turistické trasy bychom zkusili trať midovou. Ale bylo to jen přání, po dlouhém a táhlém stoupání lesem, podél potoka, což bylo vynikající pro chlazení a napájení psů, jsem na kontrolním bodu na 19 km  konstatoval, že přeci jen se budeme držet turistické trasy. Museli jsme více odpočívat ve stínu a psům jsem chladil hlavy vodou z lahví a již na tomto bodu bylo jasné že dojdeme silou vůle. Příjemné bylo to, že kdyby se psům nějakým způsobem přitížilo, byli přehřátí, kolabovali by, pak na zavolání byl zajištěn pořadatelem odvoz do cíle. Nicméně jsme to zvládli, ikdyž poslední 2 km i pro mne byly nekonečné a pejsci využili rybníka těsně před cílem k pořádnému ochlazení. Bohužel 3 km před cílem mi došly baterie v GPS takže trasa není úplná, nicméně vše podstatné je zaznamenáno.

Vypsané trasy: Long   100km,  Mid   50km,  Turistická   29km

Záznam trasy GPS:  http://www.sports-tracker.com/#/workout/Kohout/cgoc2c0cgivi3ppa

Turistická trasa: Start Prosečné - kopec Čihadlo (vysilač) - dlouhá ćesta po lanovkou z vápencového lomu - před Vrchlabím odbočka na Malou Sněžku - Lánovský kopec - vápencový lom Peklo - Prislova bouda - tady na 19 km rozbočení tras  Long a Mid směr Výrovka, turistická trasa zpět do Horního Lánova - Prostřední Lánov - letiště Vrchlabí - Fara v Dolním Lánově a zpět do cíle v Prosečném 

Celou trasu 29 km ve velkém vedru jsme absolvovali za 7 hodin 54 minut, čas vzhledem k podmínkám a častému odpočívání považuji za dobrý a těším se na další ročník. Velký dík pořadatelům za velmi precizní zpracování mapy, za skvělé zázemí i servis na treku.

Více na: http://www.fortisamicus.wbs.cz/-Propozice-dogtrekkingu-2012.html 

Výsledky:

TUR – 29 km                čas (hod-min)
 
Vladimír Kalivoda           6:31
Kristýna Kytnerová        6:44
Hana Böhmová              7:08
Daniela Čílová                7:09
Jakub Vašek                  7:09
Miloslav Kohout           7:54
Stanislav Jindra              8:01
Jitka Jindrová                 8:01
Helena Kaňková             9:04
Jana Šuterová                9:04
Petr Krejčí                     9:13
Petr Navrátilík               11:01
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář