Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOLINOU BOBRU 2011

Dne 4.6.2011 jsme se vydali na dlouhou, ale krásnou cestu dolinou Bobru, zprvu potoka a následně se rozšiřujícího do říčky. Výlet byl dvoudenní s noclehem v městečku Wleň, které zajišťovala polská strana.

Trasa první den měřila pro mne 94 km, kde asi 3km bylo moje bloudění, kdy jsem sjel ze značené trasy. Trasa začínala jako vždy na Rýchorském náměstí v Žacléři, kde jsme si batohy a příruční zavazadla naložili do doprovodných vozidel, které by příležitostně posloužili i jako sběrače opozdilců. Počasí bylo jak na objednávku, modrá obloha, celkem mírný větřík, ale trochu více teplo než by bylo potřeba.

Trasa: Žacléř - Kralovec - Lubawka - Kamennia Gora - Marciszow - Dobrowica - Jelenia Gora - Perla Západu (přehradní nádrž s příjemnou hospůdkou) - Vleň

Po dojezdu ubytování v mateřské školce, kde jsme si na postýlkách zavzpomínali na mládí, příjemné večerní posezení s občerstvením.

Druhý den pak byly dvě varianty. Zpět na kole do Jelení Hory (36km) a odtud vlakem do Lubawky a pak opět na kole asi 9 km zpět do Žacléře. Druhá varianta pro ty silnější byla z Jelení Hory přes Kowary, Pomezní Boudy zpět do Žacléře tedy stejná porce kilometrů jako první den. Zvoli jsem první variantu a šlo o prima jízdu motoráčkem podkrkonošskou krajinou s hezkými výhledy na krajinu.

Vynikající výlet pokud se opět pojede i v dalším roce určitě se zúčastním.

Záznam trasy na GPS:  http://www.sports-tracker.com/#/workout/kohout/9o846v38fulm69i9